El, Ayak ve Tırnak Sağlığı

El ve ayaklarınızın bütün gün size hizmet ettikleri ve en büyük bakımı hak ettikleri düşüncesiyle çalışmaktayız. Bu sebeple her yerde bulabileceğiniz klasik manikür-pedikür hizmetlerinden çok daha fazlasını ve sağlıklısını sunmaya çalışıyoruz.

Layık olduğunuz bakımlar

Medikal Manikür-Pedikür

Tırnak yatağındaki ve ayak altındaki dokuların (ölü ve canlı hücrelerin) kesilmeden törpülenmesi medikal manikür/pedikürü klasik manikür/pedikürden ayıran en büyük özelliktir.

Medikal manikür/pedikürde eller ve ayaklar suda bekletilmeden tırnaklara şekil verme işlemi başlar. Özellikle ayak tırnaklarında görülen kalınlaşmalar da bu aşamada törpülenir. Devamında ise tırnak yatağı ve etrafındaki ölü deri ve şeytan tırnakları yine törpüleme ile tırnaktan uzaklaştırılır.

Arındırma işleminden sonra bakım aşaması gelir. Kaya ve Epsom tuzları ile hazırlanmış, doğal soğuk sıkım yağlar içeren el ve ayak ovmaları ile ölü hücreler cildinizden uzaklaştırılır ve yine %100 doğal bileşenler içeren tırnak yağı ve cilt kremi ile bakımınız bitirilir.

Klasik manikür/pedikürdeki gibi cildinizde kesikler ve yaralanmalar olmadığı için cildiniz ve tırnaklarınız çok daha uzun süre bakımlı ve sağlıklı görünür. Deri kalınlaşmaları da bu işlemle zamanla yok edilebilir.

Klasik manikür/pedikürün zararlarına daha detaylı bakmak isterseniz Tırnak Etlerinizi Neden Kesmemelisiniz adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Batık Tedavileri

Batık Tedavileri

Batık tırnaklarla acı çekerek yaşamak zorunda değilsiniz. Varlığını bile hissetmeyeceğiniz şeffaf bantlarla tırnağınızın yatağından başlayarak yapısını değiştirerek sizi bu acıdan kurtarıyoruz.

Nasır Tedavisi

Nasır Tedavisi

Çatlamış topuklar ve yerleşmiş nasırlara medikal pedikür ile kesin çözüm. Freze makinesi ile tüm ölü deri ciltten alınıyor. Kuru derinin altındaki canlı deri zarar görmediği için de problemin tekrardan oluşma riskini ortadan kaldırıyoruz ve siz de pamuk gibi bir cilde kavuşuyorsunuz.

Kalıcı Oje

Kalıcı Oje

Zehirsiz, ellerde üç haftaya, ayaklarda siz çıkarmak isteyene kadar dayanan, tırnağı zararlı çevresel faktörlerden koruyan jel yapısında oje. Detaylı bilgi için Jessica Geleration Kalıcı Oje İçin 5 Neden adlı yazımızı okuyabilirsiniz.