Bazılarına çok sıkıcı gelir, kaçmak ister. Benim gibi olanlarsa makyaj fırçası yıkamayı Pazar günü rahatlama ritüelinin bir parçası sayar. Bence Pazartesi sabahı tertemiz fırçalarla makyaj yapmak dünyanın en güzel hislerindendir. Fırça temizliğinin önemini bu yazımızda anlattık. Şimdi ise bunu nasıl başarabiliriz onu konuşalım. İyi eğlenceler.

Fırça temizleme solüsyonları Makyaj fırçası temizliği için özel olarak üretilmiş, genellikle sprey şeklinde kullanılan sıvılardan edinebilirsiniz. Fakat bu sıvılar bizce geçici bir çözüm sunmakta. Diyelim ki fırçanız koyu bir ürün uygulayınız ve bir sonraki kullanımınızda kalıntı istemiyorsunuz. Spreyle temizleyip, sprey fırçanızdan tamamen uzaklaştığında makyajınızı kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Derin temizlik için yeterli olmadığı kanısındayız bu yöntemin.

Katı sabun Verdiğimiz seçenekler arasında belki de en sert olanı. Fırçalarınızı çok iyi temizleyecek fakat özellikle doğal kıl fırçalarınızın zamanla sertleşmesine yol açacaktır. Sentetik fırçalar için iyi bir seçenek olabilir. Yine de en çok önerdiğimiz yöntem değil malesef.

Saç şampuanı En kolay ulaşılan ve en zararsız olanı. Fırça temizliğini de çok kolaylaştıracaktır. Pahalı bir şampuana da ihtiyacınız olmayacak. Esasında düşük fiyatlı şampuanlar daha sert kimyasallar içerdiği için fırçalarınızı daha derin bile temizleyecektir.

Yüz yıkama jeli Yüzünüzü yıkadığınız jeller fırça yıkamakta da çok başarılı olabilir. Kremsi yapıda olan, süt diye adlandırılan temizleyicileri fırçanızın kıllarından akıtmak biraz zor olabilir bu yüzden daha jel kıvamlı olanları öneririz. Ürünün çok fazla kurutucu olmamasına da dikkat edin. Fırçalarınızı doğru yıkayıp kuruttuğunuzda kalitelerine göre yıllarca dayanacaklardır. Uzun vadede düşünüp kaliteli fırçalara yatırım yapmanızı öneriyoruz. Fırçanızın durumu makyajınızı her şeyden fazla etkileyecektir.

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir öğrenmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« | »