Sağlığınıza Vakit Ayırın

MASAJ

Hareket eksikliği

Hareket eksikliği

Hareket Eksikliği

Dürüst olalım, artık kimsenin açık hava yürüyüşlerine, yüzmeye veya zumba derslerine vakti yok. Masa başı bir işte çalıştığınızı ve işinize arabayla gittiğinizi varsayarsak, gününüzü oturarak ve çok yanlış kaslarınızı uzun süreler kasılı tutarak geçiriyorsunuz. İşinize toplu taşımayla gidiyorsanız da senaryo aynı. Belinize, bacaklarınıza ve kollarınıza yükleniyorsunuz.
Vücudumuzun düzgün çalışabilmesi için günlük ihtiyaçları vardır. Doğru beslenme ve egzersiz bunlardan sadece ikisi. Beslenmenizle ilgili elimizden geldiğince öneriler sunmaya çalışıyoruz fakat ne yediğinizi kontrol etmemiz mümkün değil. Fakat sizin yerinize yapabileceğimiz bir konu var: dolaşımınızı hareket geçirmek ve kaslarınızı çalıştırmak.

Dolaşım Bozukluğu

Dolaşım bozukluğu, uzun süreler ayakta kalmaktan veya aynı pozisyonda oturmaktan kaynaklanabildiği gibi, beslenme düzensizliklerinden ve su eksikliğinden de kaynaklanabilir. El masajı dolaşımı ve kasları harekete geçirerek bu bozuklukları düzene sokar. Ödemden kaynaklanan ağrılar da böylece en aza indirilmiş olur.
Dolaşım bozukluğu

Dolaşım bozukluğu

Selülit

Yağ dokunun bağ doku arasında düzensiz bir şekilde konumlanması selülit denilen çöküntülü, portakal kabuğuna benzetilen görünüme yol açar. Kesin sebebi bilinmemekle birlikte, fazla yağlı, tuzlu ve karbonhidratlı yiyecek tüketen, spor yapmayan, uzun süreler aynı pozisyonda ayakta duran veya oturan insanlarda, özellikle kadınlarda, hormonal değişimlere ve ilaç kullanımına bağlı olduğu gözlenmektedir. El masajı, dolaşımı hızlandırdığından ve yağ tabakasının parçalanmasına yardımcı olduğundan cilt selülitlerden arınarak pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Böylece yattığımız yerden selülitlerden kurtulmuş oluruz.
Sıkılık kaybı

Sıkılık kaybı

Sıkılık Kaybı

Yer çekiminin ve hareketsizliğin etkisiyle kaslarımız, dolayısıyla cildimiz zamanla gevşer. El masajı dolaşımı hızlandırırken kasları da harekete geçirdiği için cildimiz kendi elastikiyetine tekrar kavuşur ve bu sayede sıkılaşır. Burada amaç kilo vermek değil, bedenen incelmektir. Çoğu kişide kilo kaybı gözlenmediği halde iki-üç bedene kadar incelme gözlemledik.
Yaşınıza, gün içindeki aktif durumunuza, beslenmenize ve metabolizma hızınıza bağlı olarak masajdan alacağınız sonuç elbette kişiler arasında farklılık gösterecektir. El masajı kilo vermeyi amaçlamadığı için, zayıf kişilerde de çok iyi sonuçlar vermekte çünkü selülit ve dolaşım problemleri zayıf insanlarda da görülmektedir.

Refleksoloji

Vücudumuzdaki organ ve bölümlerin sinirlerinin bir ucunun da ayaklarımızda olduğu bilinmektedir. Bu sinir uçlarına gerekli şiddette ve sürede baskı yapıldığında, bağlantılı organ veya bölümün çalışması düzene girmektedir. Rahatlamanın yanında tüm vücuda sağlık vermesi bakımından refleksoloji çok önemli bir yerdedir. Masaj, her ayağa 20'şer dakika olmak suretiyle toplam 40 dakikadır.
Refleksoloji
Rahatlama masajları

Rahatlama masajları

Rahatlama Masajları

Sadece sırttaki problemlere odaklanan bölgesel 30 dakikalık masaj ile tüm vücudu rahatlatmaya ve gevşetmeye odaklanan 1 saatlik masajı kapsar. Kasları rahatlatmak ve sinir düğümlerini açmak için etkilidir.