Palmira Güzellik Salonu Blog | Siyah Makyajın Dezavantajları
Siyah Makyajın Dezavantajları

Fotoğrafın bir tarafının hayatta, diğer tarafının yıllar önce ölmüş gibi görünmesinin nedenini açıklamak istedik. Diğer bir deyişle her alanda bu kadar fazla kullanılan ve çok sevilen bir rengin makyajda neden zorluk çıkardığını. Çünkü basit hatalar yapıp daha güzel görünmek yerine spektrumun diğer ucuna gitmenizi hiç istemeyiz. İyi eğlenceler.

Genellikle göz makyajında kullanıldığından dolayı öyle bir senaryoyu ele alalım. Siyah far, kalem, jel... Herhangi bir kategoride ürünle yapılmış siyah bir göz makyajı;

Ciltteki kızarıklık, akne, rosacea veya leke gibi problemleri ortaya çıkarır. Cildinizde hiç makyaj yokken daha sakin göründüğünü fark edebilirsiniz bu problemlerin. Gözlerdeki siyah gibi koyu ve soğuk bir renk yüzünüzdeki diğer renklerle tezatlık oluşturacak ve o renklerin daha da canlı görünmesine yol açacaktır. Canlıdan kastımız göze batması tabi ki, iyi bir manada değil.

Cildin ve yüzün yorgun, dolayısıyla yaşlı görünmesine yol açar. Yüzdeki soğuk renkler yorgunluk ve sağlıksız olmayla bağdaştırılırken sıcak renkler canlılık, sağlık ve dinlenmiş olmakla bağdaştırılır. Bu sebeple yüzünüzdeki siyah veya koyu gri gibi soğuk renkler sizi olduğunuzdan daha yorgun ve cansız gösterir. Böyle bir durumdan kaçınmak için yapabileceğiniz tek şey yüzünüzün geri kalanını çok iyi bir şekilde mükemmelleştirmenizdir. O da bizi diğer maddeye götürür.

Yüzün yorgun yerine güzel gözükmesini sağlamak için çok fazla makyaja ihtiyaç duyulur. Tüm yüzün bir ahenk içinde olması için makyajın dengelenmesi gerekir. Hafif bir göz makyajını dengelemek veya bir kırmızı ruju modern ve sade bir şekilde kullanmak koyu bir göz makyajını dengelemekten daha kolaydır. Panda gibi görünmek istemiyorsanız yüzünüzün geri kalanını da hesaba katmanız gerekir. Cilt kusursuz görünmeli, yüzün her unsuru birbiriyle uyumlu olmalıdır.

Siyaj makyajın size neden bir türlü yakışmadığını belki de şu an çözdünüz.
*Tüm bu maddeler tamamen öneridir. Eğer siz, koyu siyah bir makyajı cildinizde hiç fondöten olmadan kullanmak istiyorsanız, onun da arkasındayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« | »