Palmira Güzellik Salonu Blog | Dudak Kalemleri Ne İşe Yarar
Dudak Kalemleri Ne İşe Yarar
Temel ürünlerden değilse varoluş nedeni sorgulanır bir makyaj ürününün. Bir, ekstra masraf, iki, ekstra zaman. Kim ister bunları? Neden o ürünü kullanması gerektiğini bilmeyen elbette. Dudak kalemleri gereksiz listesinin başında gelir. O düşünceyi bir değiştirelim hadi. İyi eğlenceler.

Dudak çizgisini belirginleştirir. Dudak kalemleriyle dudak çizginizin üzerinden geçtiğinizde sivri ucu sayesinde dudak çizginizin netleşmesini sağlar. Rujlar daha yumuşak yapıda olduğu ve kalem gibi keskinlik sağlayamadığı için size bu konuda yardım edemez.

Asimetrik veya orantısız dudakları mükemmelleştirir. Özellikle dudak renginizde bir kalemle dudak çizginizin gerektiği kadar dışına çıktığınızda alt ve üst dudağın oranını düzeltebilir, sağ ve sol taraflarını birbirine eşitleyebilirsiniz.

Dudakları daha dolgun gösterir. Doğal çizginin dışına çıkmadığınızda bile dudak kalemleri, kendi dudak çerçevenizi belirginleştirdiği için dudaklar daha dolgun gözükür. Tabii ki istediğiniz kadar da dışına çizebilirsiniz, zevk meselesi. Yine de çok ufak bir ileri gitmeyle dolgun dudaklardan "makyajını becerememiş" durumuna düşebilirsiniz, haber verelim. Doğal görünmesini istiyorsanız çok çok hafif kendi çizginizin kalemin ucunun yarısı kadar dışına uygulayabilirsiniz. Belki o kadar bile değil. Dikkatli olmak lazım.

Rujun kalıcılığını artırır. Dudağınızın sadece çevresini değil tümünü dudak kalemi ile doldurduğunuzda rujunuza tutunması için sağlam bir temel verirsiniz. Ayrıca ruj dudaktan silinmeye başladığında dudağınızın çevresinde bir lekeyle kalmak yerine renk eşit solar. Rujunuz gitse bile kalemin verdiği renk kalıcığını sağlar.

Rujdan daha hafif bir görüntü verir. Eğer rujun dudağınızda bıraktığı fazlalık hissini sevmiyorsanız nemlendiricinizi sürdükten sonra hafifçe dudak kalemi ile dudağınızın tümünü renklendirebilir ve doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Sonrasında uygulayacağınız ürünler için anahat oluşturur. Cesur renklerde rujları uygulamak da biraz cesaret ister. Ruju özellikle fırçasız uyguladığınızda dudağın dışına taşma olasılığı yüksektir. Öncesinde dudak kalemi ile şeklinizi belirlediğinizde hataları en aza indirir, kolay bir uygulama sağlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

« | »